Hayal Kırıklığı...

2007-07-05 10:31:00

Hollywood gişede rekor beklerken hayal kırıklığı yaşıyor

 

      "Örümcek Adam-3", "Karayip Korsanları:
      Dünyanın Sonu", "Shrek-3" gibi dev yapımların gösterime girmesiyle "rekorlar yazı" beklentisine giren Hollywood stüdyolarının karşısına rakip olarak "ev sineması-home theater" çıktı.
      Internetteki "msnbc" sitesinin Associated Press’e dayanarak verdiği habere göre, "Örümcek Adam-3", "Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu" ve "Shrek-3" adlı filmler, ABD sinemalarında toplam 1 milyar dolar gişe hasılatına ulaşsa da diğer yapımların aynı başarıyı elde edememesi nedeniyle sinema salonlarındaki seyirci sayısı istenilen kadar olmadı.
      Uzmanlar, Özellikle geçen yılların "yaz bereketine" ulaşılamamasına, gelişmiş "ev sineması" sistemleri ve diğer eğlence seçeneklerinin neden olduğunu belirttiler.
      Gişe hasılatı üzerine çalışmalar yapan "Media By Numbers"ın Başkanı Paul Dergarabedian, bütün yaz sezonunun beklentisinin sadece 3 film üzerine kurulmasının yanlışlığını vurguladı. Dergarabedian, "Ben, Mayıs ayında bu filmlere baktım ve herkes gibi ’rekorlar yazı" olacağını düşündüm. Ama, 3 veya 4 film bu sezonu ’rekorlar yazı’ yapmaya yetmez.

4
0
0
Yorum Yaz